Preskočiť na obsah

Príhovor Starostu obce p. Mariána Dvorského

Zverejnené 5.1.2022.

Milí občania.

Rok 2021 sme odprevadili do minulosti a privítali sme Nový rok 2022. Áno, to čo už bolo je nenávratne minulosťou  či už to bolo krásne alebo smutnejšie. Preto už netreba uvažovať nad tým, čo bolo, ale je sa treba zamyslieť radšej trocha nad tým  ako chceme  žiť v budúcnosti. Zmeniť alebo opraviť môžeme len životnú  cestu, po ktorej budeme kráčať ďalej a tak nastaviť ako chceme  rok 2022 prežiť.  Väčšinou veci, ktoré sa nám dajako postavia do cesty  sa pretvárajú na náš obraz aký žijeme. Ako sa postavíme k problémom, prekážkam a hlavne k ľuďom. Či chceme žiť v kľude, pohode okolo seba bez hádok v porozumení s ľuďmi, ale aj s prírodou, ktorá je s nami v tesnom spojení. Veľkým základom nášho života je rodina, z ktorej sa vlastne rozvíja celá naša spoločnosť. Preto sa snažme byť k sebe hlavne milší, chápavejší a ohľaduplnejší. Nikto z nás si nemôže nahovárať ,že je niekto nadradený nad druhého, povyšovať sa a tým ponižovať a znevažovať iného. Nemôžeme byť predsa všetci rovnakí a preto sa musíme jeden druhého čo najviac pochopiť a tolerovať sa. Len takto môžeme ako ľudia prežiť. Až keď budeme žiť bez väčšieho strachu, obáv, nenávisti a podobne budeme zdravší, usmievavejší a spokojnejší. Áno, mnoho z nás si povie, že je taká doba. Je možné ,že niečo na tom je, ale tu dobu si predsa tvarujeme len my ľudia.

Na záver by som chcel poďakovať za vykonanú a zodpovednú prácu zamestnancom OÚ, pani riaditeľke MŠ a celému personálu, členom spoločenských organizácií a nakoniec všetkým, ktorí sa zapojili do chodu a pomoci rozvoju našej obce Letničie.

Vážení občania.

Prajem Vám do Nového roku hlavne veľa zdravia, lásky a porozumenia. Veľa osobných a pracovných úspechov, no a nech sa Vám splnia ešte všetky sny a životné túžby.

Boh nech je s nami.