logo

familiar17 Letničie 35, 908 44 Petrova Ves

oficiálne internetové stránky obce Letničie v Skalickom okrese

telephone166034-662 14 02 | 034-660 57 20

fax: 034 660 5719

email116sekretariat@letnicie.sk

fblike

AKTUALITY

VITAJTE V LETNIČÍ

 • 18.jpg
 • 11.jpg
 • 17.jpg
 • 14.jpg
 • 5.jpg
 • 2.jpg
 • 13.jpg
 • 3.jpg
 • 1.jpg
 • 4.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 16.jpg
 • 15.jpg
 • 12.jpg
 • 10.jpg
 • 9.jpg
 • 6.jpg

Vážení občania.

Dovoľte mi ,aby som sa Vám prihovoril pri príležitosti začiatku Nového roka. Odbitím polnoci sme oslávili a privítali Nový rok 2017. V kruhu svojich blízkych sme si priali veľa zdravia, šťastia a mnoho ďalších želaní. Niektorí z nás možno prehodnotili ten rok minulý, zaspomínali si na príjemné ale aj smutné chvíle, ktoré prežili.  

Keď sa pozrieme už teraz do minulosti z pohľadu života a budovania v našej obci môžeme povedať, že sa nám podarili zrealizovať všetky kultúrno-spoločenské podujatia .Boli to akcie ,ktoré sú už v našej obci zaužívané. Fašiangy, maškarný ples pre deti, hody, Deň detí, 1. Máj, hasičská súťaž, posedenie s dôchodcami, Mikuláš a turnaj v stolnom tenise. Je to však zásluha Vás všetkých , ktorí ste tieto akcie organizovali, čo povedzme si rovno, že v dnešnej dobe je čím ďalej zložitejšie tieto podujatia urobiť.

 

Zo stavebných prác sa zrealizovalo zateplenie a fasáda na kabínach futbalového ihriska, postavila sa garáž pre hasičské auto, dokončil sa výkup pozemkov pod multifunkčné ihrisko, predali sa posledné stavebné pozemky a začala sa výstavba cesty na Novej ulici. Áno, je ešte treba tieto stavby dokončiť v tomto roku, lebo sú to pre našu malú obec dosť veľké investície. Ďalej sa urobila projektová dokumentácia na kanál pri ihrisku, ktorý je v pláne vybudovať z dotačných financií.

Zrealizoval sa aj nový systém zberu separovaného odpadu, kde ste sa museli zapojiť vy všetci. Preto sa chcem Vám za to všetkým poďakovať, lebo vašou zásluhou to ako obec spolu zvládla na výbornú.

Záleží na nás všetkých, ako si vybudujeme okolie, vzťahy, ako si uchránime životné prostredie, aby sa nám v našej obci spokojne žilo. Bez vôle nás všetkých zapojiť sa do života v obci sa nemôžu zrealizovať žiadne kultúrne a športové podujatia. Nikto iný to za nás neurobí, len my musíme chcieť urobiť spoločenskú akciu a prísť ju aj fyzicky podporiť, aby sme si aj týmto spôsobom život v našej obci spríjemnili.

Tak isto by sme sa mali zamerať na medziľudské vzťahy, ktoré sú v dnešnom rýchlom svete veľkou prekážkou spokojného a  kľudného spolunažívania. V niektorých okamihoch chýba ochota pomôcť, byť trocha láskavý a milý. Preto vážme si jeden druhého, lebo všetci vieme, že každý z nás je samostatná osobnosť a preto sa rešpektujme a neurážajme sa jeden druhého. Hovorí sa,ale je to aj skutočnosť, že čo v živote dáš to sa ti aj v živote vráti , či už je to pomoc alebo nenávisť.

Chcem sa touto cestou poďakovať poslancom OZ v Letničí, všetkým členom spoločenských organizácií, ale aj Vám všetkým za vynaloženie úsilia pri budovaní a rozvoja našej obce. Patrí Vám veľká vďaka.

Vážení občania, prajem Vám všetkým do tohto Nového roku 2017 pevné zdravie, mnoho lásky, veľa energie a pracovných úspechov. Prajem Vám pokoj v rodine a všetko to po čom túžite a máte radi.

Boh nech nás ochraňuje a je tu spolu s nami.

Ďakujem.

 • Oznamy OcÚ

  Hľadáte si prácu? Máme pre vás zaujímavú ponuku

  Spoločnosť Protherm Production zo Skalice hľadá posilu do svojho tímu. Ide o ľahkú prácu pre ženy aj mužov, nástup je možný ihneď. Hľadáme operátorky a operátorov na montáž kotlov.

   

  Príďte pracovať do Protherm Production do Skalice a podieľajte sa na výrobe najmodernejších vykurovacích zariadení.Pracuje sa v príjemnom prostredí, v modernej, čistej hale. Čaká vás príjemný kolektív a zaujímavé zamestnanecké výhody.

  Ak máte záujem o prácu, príďteosobne na Jurkovičovu ulicu 45 do Skalice, v pondelok až v piatok od8.00 do 15.00 hodiny, alebo sa informujte telefonicky na čísle:034/69 66 272.

  Viac informácií nájdete na:

  https://www.protherm.sk/pre-nasich-zakaznikov/vyrobny-zavod/kariera/

   

  Oznam k volbám do orgánov samosprávnych krajov

  Elektronická adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie je:

  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Rozpis vývozov separovaného zberu pre rok 2017

  18.1.2017          8.2.2017

  15.3.2017          5.4.2017

  3.5.2017            14.6.2017

  19.7.2017          16.8.2017

  20.9.2017          18.10.2017

  15.11.2017        13.12.2017

O

Z

N

A

M

Y

 

O

c

Ú